Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Jak często zastanawiasz się, czy wypatrzony przez Ciebie produkt jest tym, za który się podaje? Serwisy aukcyjne oferują masę przedmiotów w atrakcyjnych cenach. Tylko jak odróżnić ten markowy od podróbki? Zaraz dowiesz się jak w pięciu krokach odróżnisz oryginał od bubla. Oto 5 prostych kroków, które uchronią Cię przed kupnem podróbki.

Jak często zastanawiasz się, czy wypatrzony przez Ciebie produkt jest tym, za który się podaje? Serwisy aukcyjne oferują masę przedmiotów w atrakcyjnych cenach. Tylko jak odróżnić ten markowy od podróbki? Zaraz dowiesz się jak w pięciu krokach odróżnisz oryginał od bubla. Oto 5 prostych kroków, które uchronią Cię przed kupnem podróbki.

KROK 1.  Magiczne słowo „jak”

Poszukując przedmiotu danej marki uważaj na to słowo! Sprzedający używa go by przyciągnąć Twoją uwagę. Jednak nie koniecznie chce Ci sprzedać markowy produkt. Zazwyczaj wygląda to jak w przykładzie.

Przykład. Poszukujemy ubrań marki H&M. Wpisujemy do wyszukiwarki słowo: H&M. Zainteresowała nas bluzka: BLUZKA MGIEŁKA jak H&M NOWA MUST HAVE

Słowo „jak” sugeruje imitację markowego przedmiotu, który swoim wyglądem jest zbliżony do oryginału. W tym wypadku nie mamy podstaw do reklamacji jako przedmiotu niezgodnego z opisem. Dlatego zawsze warto dokładnie przyjrzeć się opisowi przed zakupem. A także poprosić o dodatkowe zdjęcia na których widać oryginalną metkę.

KROK 2.  Okazyjna cena

Właśnie znalazłaś markową torebkę od znanego projektanta w okazyjnej cenie. Opis świadczy o tym, że faktycznie jest to oryginał. Widać metki i oryginalne opakowanie. A cena krzyczy: kup mnie natychmiast!

Jednak zanim klikniesz, zastanów się:

Dlaczego właściciel chce ją sprzedać? Czy Ty mając ten przedmiot, który w sklepach jest kilkakrotnie droższy, sprzedałabyś go w tej cenie? To może być (choć nie musi) być bardzo dobrze wykonana podróbka. Postaraj się dowiedzieć od sprzedającego o szczegółach przedmiotu bądź ukrytych wadach.

KROK 3 Porównaj z kolekcją

Opis wypatrzonego przedmiotu wskazuje na to, że pochodzi on z najnowszej kolekcji projektanta.  Jednak czy na pewno dobrze znasz kolekcję danej marki? Może się po prostu okazać, że dany egzemplarz nigdy nie był wyprodukowany. A jest to ewidentna podróbka markowego produktu. Uwierz, jest takich produktów na rynku cała masa! Dlatego warto przyjrzeć się kolekcji przed zakupem w Internecie.

KROK 4 Detal ma znaczenie!

Jeśli po poprzednich krokach dalej uważasz, że za chwilę kupisz oryginalny produkt. To przed decyzją o zakupie  zwróć jeszcze uwagę na detale. Czy na pewno w nazwie produktu lub firmy nie ma literówki? Czy opakowanie jest zgodne z oryginałem? A może nieco się różni? Zabawa w znalezienie 5-ciu szczegółów między dwoma obrazkami może się tu okazać ważna. Dowiedz się też czy ubranie bądź kosmetyk nie były używane. W przypadku kosmetyku warto też sprawdzić datę ważności.

KROK 5. Zapytaj eksperta

Czy po przejściu poprzednich czterech kroków ciągle masz wątpliwości? Zgłoś się na bezpłatną konsultację do eksperta w tej dziedzinie. Pani Anna Gidyńska założycielka bloga Podróbkowo Wielkie doradzi Ci czy dany produkt jest oryginalny. Na swoim blogu zamieściła już ponad 250 porad kosmetycznych i modowych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *