Jak schudnąć po świętach?

Stół zastawiony po brzegi, przysmaki, po które sięgamy tylko raz w roku, ciasta, ciasteczka i trzy dni nieprzerwanego jedzenia, bo przecież nie może się zmarnować. Nic więc dziwnego, że stając po świętach na wadze, widzimy dodatkowe kilogramy.

Nawet w święta powinno jeść się z umiarem. Jak jednak sobie poradzić, gdy wszystko tak pięknie pachnie i wygląda. Silna wola to w tym wypadku za mało, dlatego zaraz po świętach wiele osób postanawia przejść na dietę i jak najszybciej zrzucić nadmiar kilogramów. Prawidłowa waga to nie wymysł dietetyków. Gdy nasza masa ciała jest odpowiednia czujemy się lepiej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Mogłoby się wydawać, że zrzucenie kilku kilogramów to żadne wyzwanie. Wystarczy tylko ograniczyć ilość spożywanych w ciągu dnia posiłków, by oponka z brzucha sama zniknęła. Niestety dieta cud nie istnieje. A kilkudniowe głodówki nawet jeśli przynoszą szybkie efekty, nie są rozwiązaniem na dłuższą metę. Jak więc zdrowo schudnąć po świętach? Oto kilka rad.

Po pierwsze: Licz kalorie

Dorosły, zdrowy człowiek powinien dostarczać organizmowi przeciętnie 2500 kalorii dziennie. Ich liczba zależy przede wszystkim od naszej wagi, wzrostu i aktywności fizycznej. By szybciej schudnąć po świętach warto więc sprawdzać kaloryczność spożywanych produktów. W tym celu najlepiej skorzystać z internetowej tabeli kalorii dokładnie określi wartość energetyczną produktów i pomoże nam w zachowaniu odpowiedniej sylwetki.

Po drugie: Pij dużo wody

Niegazowana woda pomaga usunąć z organizmu zbędne toksyny. Dlatego każdy z nas powinien dziennie wypijać ok. 2,5 litra płynów. Niekoniecznie musi być to sama woda. Można również wliczyć w to zupy i napoje wypijane w ciągu dnia. Ważnym jest jednak to, by unikać napojów gazowanych, które mają sporo cukru i nie sprzyjają odchudzaniu.

Po trzecie: Postaw na aktywność fizyczną

Ruch to zdrowie, a długi zimowy spacer nie tylko wpłynie na nasze samopoczucie, ale i wzmocni nasz organizm, a także pozwoli spalić zbędne kilogramy. Aby pierwsze efekty walki o zgrabną sylwetkę, były widoczne jak najszybciej w wolnej chwili warto wybrać się także na basen czy siłownię.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *